چالاک سافت
منو موبایل

چالاک سافت

الگوریتم سندباکس یا جعبه شنی 

قبل از معرفی الگوریتم پاندا و پنگوئن توسط گوگل بسیاری از کاربران سایت های اسپم و با محتوای اسپم را می ساختند و در صفحات گوگل بالا می آوردند. تا گوگل متوجه می شد آن ها مخاطبان زیادی را به خود جذب می کردند.

در نتیجه گوگل برای رفع این مشکل تصمیم گرفت یک الگوریتم دیگر را بر روی سایت ها اعمال کند و  الگوریتم سندباکس یا جعبه شنی را معرفی کرد. اما کار الگوریتم سندباکس چیست؟ و چگونه می توانیم بفهمیم که سایت ما در الگوریتم جعبه شنی قرار گرفته است یا نه؟ با چالاک سافت باشید تا با هم این مطالب را بررسی کنیم.

مطالب مرتبط: سئو (SEO) چیست؟

 الگوریتم سندباکس یا جعبه شنی چیست؟

این الگوریتم فیلتر دیگر گوگل است که بر روی سایت های تازه تاسیس اعمال می شود. این فیلتر برای سایت هایی که به تازگی تاسیس شده اند بین یک تا ۶ ماه اعمال می شود. تا مشخص شود این سایت ها مورد اعتبار گوگل هستند و محتوای آن ها برای کاربران است یا نه. این الگوریتم بیشتر مانند آزمونی است که گوگل برای سایت ها در نظر می گیرد. تا درستی آن ها را بررسی کند.

تاریخچه الگوریتم سندباکس

جعبه شنی یا (Google Sandbox Algorithm) برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ مشاهده شد. در این سال ها بسیاری از سایت هایی که به تازگی راه اندازی می شدند با وجود تلاش زیاد در بالا آوردن کلمات کلیدی و محتوای با کیفیت تا یک ماه قابل مشاهده در جستجوی گوگل نبودند. و متوجه شدند که در الگوریتم جدید گوگل قرار گرفته اند.

 الگوریتم سند باکس یا جعبه شنی یکی از فیلترهای گوگل برای اعتبار دهی وب سایت هایی که تازه تاسیس شده اند می باشد. 

آیا همه سایت ها در الگوریتم سندباکس گوگل قرار می گیرند؟

بیشتر سایت ها در این الگوریتم قرار می گیرند. اما ممکن است سایتی اصلا در این الگوریتم قرار نگیرید. اما سایت هایی که در مورد موضوعاتی با رقابت زیاد فعالیت می کنند ممکن است بیشتر مورد هدف این الگوریتم باشد. زمان قرار گیری سایت ها نیز فرق می کند ممکن است یک سایت بعد از یک ماه از این الگوریتم خارج شود اما سایتی دیگر تا ۶ ماه طول بکشد تا از این الگوریتم خلاص شود.

قرار گرفتن در سند باکس چگونه است؟

قرار گرفتن در جعبه شنی ممکن است به ۳ حالت باشد. یکی اینکه اصلا در این الگوریتم قرار نگیرید و دومی اینکه خیلی آهسته باشد و شما اصلا متوجه نشوید. سومین حالت بطور ناگهانی در این الگوریتم قرار بگیرید و متوجه آن شوید.

از کجا بفهمیم که در سندباکس گوگل قرار گرفتیم؟

برای اینکه از قرار گرفتن سایت خود در الگوریتم جعبه شنی مطلع شویم راههای زیادی وجود دارد.

یک راه این است که سایت خود را در ابزار سرچ کنسول بزنید و کلمات کلیدی و ورودی خود را بررسی کنید. اگر در این بررسی مشاهده کردید که سایت شما ورودی هایی غیر از کلمات کلیدی سایت داشت به احتمال خیلی زیاد در این الگوریتم قرار گرفته اید.

راه دیگر استفاده از ابزارهای تشخیص سند باکس است با نوشتن عبارت Google Sandbox Checker Tool در گوگل ابزارهای تشخیص را می توانید مشاهده کنید.

و سومین راه هم این است که محتوای ایندکس شده صفحات خود را مشاهده کنید با این روش site:  و دامنه سایت را می زنیم و مانند تصویر زیر لینک های ایندکس شده توسط گوگل را مشاهده می کنید.

ایندکس شده صفحات
ایندکس شده صفحات

از کجا بفهمیم که از سند باکس گوگل خارج شده ایم؟

هر چقدر از زمان سایت شما می گذرد ورودی و آمار بازدید شما بهتر می شود و جایگاه شما در کلمات کلیدی بهتر می شود. اما وقتی که از این الگوریتم نجات پیدا کردید آمار سایت شما به یکباره سعود می کند. و رتبه سایت شما بهتر می شود.

خارج شدن از الگوریتم سندباکس یا جعبه شنی 
خارج شدن از الگوریتم سندباکس

راههای خارج شدن از الگوریتم سندباکس گوگل

  • فعالیت در شبکه های اجتماعی و دریافت سیگنال های مثبت از آن ها
  • محتوا مفید و کاربر پسند
  • فعالیت در آپارات و یوتیوب و گرفتن بک لینک از آن ها
  • لینک های داخلی خود را به بهترین شکل بهینه کنید.
  • بیشتر از کلمات کلیدی از لانگ تیل ها استفاده کنید.
  • روش های کلاه سیاه و خرید بک لینک ها را فراموش کنید.
  • محتواهای ارزشمند را مرتب منتشر کنید.

 

نتیجه گیری

هر روزه گوگل الگوریتم های جدید را بر روی سایت ها اعمال می کند و الگوریتم های خود را بروز می کند. اما بهترین راه برای اینکه تحت تاثیر این الگوریتم ها قرار نگیریم این است که سایت خود را با استفاده از سئوی کلاه سفید بالا بیاوریم و از دور زدن گوگل خودداری کنیم. چون اگر در ابتدای کار نیز گوگل متوجه نشود بالاخره با یکی از این الگوریتم ها شناسایی می شویم و ممکن است ضربه بزرگی به سایت تان وارد شود.

ما در این مقاله توضیح دادیم که الگوریتم سندباکس چیست؟ الگوریتم سندباکس یا جعبه شنی نیز مانند الگوریتم های دیگر در جهت بهبود و بالا آمدن سایت های باکیفیت معرفی شده است. این الگوریتم تا وقتی که بفهمد سایت شما مورد اعتماد گوگل است. روی سایت شما اعمال می شود و بعد از آن شما از این الگوریتم خارج می شوید.

مطالب مرتبط
سئو مجنتو چیست؟

سئو مجنتو چیست؟ بهترین ماژول های سئو مجنتو 2023

مجنتو یکی از فروشگاه ساز هایی است که برای راه اندازی سایت و فروشگاه های اینترنتی از آن استفاده می […]

11 دقیقه مطالعه مشاهده
الگوریتم تپه

الگوریتم تپه یا Hilltop

قبل از سال ۲۰۰۴ هنگامی که موضوعی را در گوگل سرچ می کردیم لیستی از صفحات مختلف را برای ما […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
الگوریتم موبایل فرست ایندکس

الگوریتم موبایل فرست ایندکس

طبق مطالعات که در سال ۲۰۱۶ انجام گرفته بیش از ۷۴ درصد از مردم برای استفاده از گوگل از موبایل […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *