طراحی سایت فروشگاهی با مجنتو

مهم ترین اصل در طراحی سایت فروشگاهی وجود یک فروشگاه ساز حرفه ای می باشد که تمام نیاز های ما برای پیاده سازی فروشگاه اینترنتی را دارا باشد که بدون نصب افزونه های زیاد و بدون دردسر به مقصود خود در راه اندازی کسب کار برسیم. هرچه بیشتر با اینترنت و فضای مجازی سروکار داشته باشیم مسلماً کارهای روزانه را می توانیم با این تکنولوژی با سرعت و دقت بسیار بیشتری انجام بدهیم. در کشورهای توسعه یافته خرید اینترنتی یکی از معمولی ترین کارهایی است که یک شهروند می تواند در برنامه روزانه خود داشته باشد. در ایران نیز بعد از به وجود آمدن فروشگاه های بزرگی مانند دیجی کالا زمینه رشد برای سایر فروشگاه های دیگر نیز فراهم شده تا محصولات خود را از حالت فروش سنتی به سوی فروش آنلاین ببرند و بهمین خاطر این اطمینان نیز در کاربران بوجود آمده است تا نیازهای خود را به صورت آنلاین رفع کنند. از این رو کسانی که قصد دارند محصولات خود را در اینترنت بفروش برسانند یک راه حل خوب را انتخاب کرده اند و لازم است بگویم که اگر محصولات به خوبی معرفی و تعریف شوند موتور جستجوی گوگل می تواند فروشگاه اینترنتی شما را به مشتری هایی که دنبال محصول شما هستند با وجود رقبای زیاد پیشنهاد دهد و همه را در این بازار وارد کند. در ادامه شما را با طراحی سایت فروشگاهی با مجنتو آشنا خواهیم کرد.

مجنتو چیست؟ طراحی سایت فروشگاهی با مجنتو

مجنتو Magento یک فروشگاه ساز حرفه ای است که مورد توجه بسیاری از فروشگاه های آنلاین بزرگ قرار گرفته است، ساختار این پلتفرم بسیار سریع و بهینه بوده و با امکانات زیاد و وجود انواع افزونه های رایگان یا پولی در جهان جزو بهترین سیستم های مدیریت فروشگاهی شناخته شده است. در حال حاضر طبق آخرین آمار 250000 فروشگاه در سراسر جهان از خدمات مجنتو به منظور فروش آنلاین کالاهای خود استفاده می کنند. که در ایران سایت هایی مثل تخفیفان و فینال و… از این فروشگاه ساز استفاده می کنند. مجنتو یک پلتفرم یا به نوعی CMS مدیریت فروشگاهی است که برندهای مشهور دنیا از مجنتو برای فروش محصولات خود استفاده می کنند. از جمله ی این سایت می توان به سایت فروشگاهی برند نایک، لندروور و… اشاره کرد. مجنتو بر پایه فریم ورک PHP Zend ساخته شده این فریم ورک که به عنوان یک چارچوب بسیار کارآمد شناخته شده و برنامه نویسانی که با این فریم ورک کار کرده اند میتوانند ماژول های اختصاصی خود را طراحی و توسعه دهند که این کار از نظر فنی نیازمند داشتن سطح دانش و تسلط بالایی بر هسته نرم فزاری دارد و از طرفی باید چالش های امنیتی و نگهداری و توسعه را هم مدنظر قرار داد .

 پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید: مجنتو چیست؟

مزایا و معایب طراحی سایت فروشگاهی با مجنتو

اگر می خواهید یک فروشگاه اینترنتی بزرگ و کارآمد راه اندازی کنید، پیشنهاد می کنیم از مجنتو که یک پلتفرم فروشگاهی است و برای فروشگاه های اینترنتی بسیار ایده آل است استفاده کنید. در مجنتو شما با رابط کاربری قوی و کاربر پسندی برخورد خواهی کرد و در کار کردن با آن باید صبر و حوصله داشته باشید. بسیاری از قابلیت های آن به صورت رایگان غیر قابل دسترس است. مجنتو یک پلتفرم فروشگاهی نسبتا گران است، قالب های مجنتو بسیار کاربر پسند هستند و امکانات جانبی بسیاری را در اختیار کاربران قرار می دهد. مزیت هایی که باعث می شود شما از مجنتو استفاده کنید: شما می توانید به صورت همزمان با استفاده از یک کنترل پنل چندین فروشگاه را مدیریت کنید، مجنتو دو نسخه دارد که شما می توانید از امکانات رایگان نسخه کامیونیتی استفاده کنید، مجنتو از زبان های مختلفی خصوصاً زبان فارسی پشتیبانی می کند، مجنتو اصول سئو را رعایت کرده و شما از این بابت مشکلی ندارید. معایب استفاده از مجنتو در طراحی فروشگاه اینترنتی عبارتند از:

  •  شما به امکانات محدودی در نسخه رایگان دسترسی دارید.
  •  برای دسترسی به امکانات پولی آن باید هزینه بپردازید.
  •  مجنتو یک فروشگاه ساز سنگین و حرفه ای است، و به یک سرور یا هاست قوی نیاز دارد.
  • مجنتو یک پلتفرم فروشگاهی سنگین است.

مجنتو قدرتمند در سئو

URL های کاربر پسند، استفاده از نقشه سایت گوگل و استفاده از متا تگ های مناسب برای هر محصول، دسته بندی و تگ گذاری روی محصولات و صفحات سبب گردیده که سیستم مدیریت محتوا مجنتو را در سئو بسیار قوی گرداند.

پشتیبانی بین المللی

مجنتو از زبان فارسی به خوبی پشتیبانی می کند. با پشتیبانی مجنتو از زبان فارسی، واحد پول ایران (ریال)، زبان های راست چین، سختی سازگار کردن محصولات با این اختلافات موجود، بدون دخالت کد ساده گردیده است.

سیستم مدیریت محتوا متن باز

مجنتو دارای دو نسخه ی متفاوت است. نسخه Enterprise که برای اداره فروشگاه های اینترنتی بزرگ مناسب است. نسخه Community که معمولا برای راه اندازی و شروع به کار فروشگاه های جدید و کسب و کارهای نو پا مورد استفاده قرار می گیرد.

مجنتو دارای امنیت بالا

امنیت در صفحات مجنتو از اولویت بالایی برخوردار است. همچنین مجنتو شامل نوع خاصی از صفحات است که راه های نفوذ هکر ها را برای نفوذ به مجنتو سخت تر می کند.

پرداخت در مجنتو

سازگاری مجنتو با درگاه های بانکی موجود در ایران و وجود افزونه های مختلفی برای این درگاه ها از جمله سولاتی است که معمولا مشتریان در مورد نحوه دریافت وجه از مشتری برایشان پیش می آید.

مدیریت سفارش در مجنتو

نمایش تاریخچه سفارشات مشتری، اطلاع رسانی به کاربر، عضویت در خبرنامه، اطلاع رسانی به مشتری از طریق ایمیل و پیامک و … از جمله مواردی است که مشتری را از جزییات خرید و علاقه مندی هایش آگاه می کند.

پشتیبانی و طراحی سایت فروشگاهی با مجنتو

پشتیبانی مجنتو کمی با پشتیبانی سایت های دیگر متفاوت است دلیل آن هم تخصصی بودن ساختار فنی و خاص آن است ، معمولاً بعد از طراحی و تحویل به کارفرما برای مدتی شرکت طراح زمانی را برای پشتیبانی رایگان در نظر خواهد گرفت و طی این مدت بخش زیادی از مشکلات و باگ های حادث شده در عملکرد سیستم برطرف می گردد. اما برای بلند مدت میتوان از بسته های پشتیبانی که شرکت پشتیبانی ارائه میکند استفاده کنید. پشتیبانی می تواند شامل رفع مشکلاتی که به موجب آنها عملکرد سایت با مشکل روبر شده است یا اینکه برخی از قسمت ها به درستی کار نمی کند یا اینکه بعد از مدتی بنا به شرایط و تغییراتی که کارفرما دارد نیاز به پشتیبانی است که بتواند خواسته های کارفرما را مطابق نیازهای او برطرف کند. خوشبختانه تیم چالاک سافت به دلیل داشتن پشتیبانی قدرتمند و متخصصان در این حوزه می تواند با توجه به شرایط و خواسته های شما پشتیبانی سایت و طراحی سایت فروشگاهی با مجنتو شما را برعهده بگیرد.

    سبد خرید