مجنتو چیست؟ معرفی و ویژگی های فروشگاه ساز مجنتو

مجنتو ۲در 25/06/2020

مجنتو چیست؟ با یک تعریف ساده میشه مجنتو را اینطوری تعریف کرد که مجنتو یک اسکریپت نوشته شده با زبان برنامه نویسی پی اچ پی است و به برنامه نویس ها کمک می کند در کمترین زمان کاملترین و منعطف ترین فروشگاه را پیاده سازی کنند. پلتفرم مجنتو روی فریم ورک زند ساخته شده و از مارس ۲۰۰۸ فعالیت خودش را شروع کرده است.

در زمان کمی با توجه به کدنوسی تمیز و حرفه ای و امکاناتی که در اختیار مشتری قرار می دهد مورد توجه قرار گرفت و هزاران فروشگاه با این پلتفرم ایجاد شدند. فروشگاه های بزرگی مانند سامسونگ و نایک به فروشگاه ساز مجنتو اعتماد کردند و فروشگاه های خود را روی پلتفرم مجنتو راه اندازی کردند.

در سال ۲۰۱۹ مجنتو حدود ۱۰ درصد از بازار فروشگاه های آنلاین را به خود اختصاص داد. همچنین روز به روز به کسب و کارهای بزرگی که مجنتو را به عنوان پلتفرم فروشگاهی خود انتخاب می کنند افزوده می شود.

آمار فروشگاه سازها در سال 2019

تاریخچه مجنتو از سال ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۸

مجنتو در ۳۱ آگوست ۲۰۰۷ راه اندازی شد. و این ایده که روی روبین و یوا کانتر روش کار می کردند ابتدا قرار بود برای سیستم فروشگاهی osCommerce باشد اما بعد تصمیم گرفتند که از این سیستم جدا بشن و خودشون یک فروشگاه ساز رو راه اندازی کنند.

تاریخچه مجنتو از سال ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۸

تاریخچه مجنتو از سال ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۸

سال ۲۰۰۷: توسعه یافته توسط روی روبین و یوو کوتنر. اولین نسخه بتا در آگوست ۲۰۰۷ منتشر شد.

سال ۲۰۰۸: با نام Bento راه اندازی شد. اولین نسخه انجمن در ژوئن ۲۰۰۸ معرفی شد.

سال ۲۰۰۹: مجنتو محبوبیت زیادی پیدا کرد. نسخه Enterprise در آوریل ۲۰۰۹ منتشر شد.

سال ۲۰۱۰: اپلیکیشن موبایل فروشگاه ساز مجنتو راه اندازی شد. کل سهام مجنتو توسط شرکت eBay خریداری شد.

سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴: مجنتو ۱ چندین نسخه به روزرسانی و اصلاح شده را منتشر کرد.

سال ۲۰۱۵: نسخه مجنتو ۲ رسماً راه اندازی شد. پرمیرا در نوامبر سال ۲۰۱۵ مالکیت مجنتو را به دست گرفت.

سال ۲۰۱۶: مدیریت سفارشها، نسخه مجنتو ۲٫۱، مارکت پلیس و Magento Commerce Cloud اضافه شدند.

سال ۲۰۱۷: مجنتو ۲٫۲، حمل و نقل و Magento Business Intelligence اضافه شدند.

سال ۲۰۱۸: شرکت Adobe مالک فروشگاه ساز مجنتو شد و در اواخر همین سال نسخه مجنتو ۲٫۳ را منتشر کرد.

چرا مجنتو؟ سوالی که همه شما در ابتدا دارید!

انتخاب یک فروشگاه ساز برای تجارت الکترونیک شما اولین و مهمترین قدم است. مجنتو بهترین است چون اونقدر خوب بوده که شرکت Adobe رو مجاب کرده که ارزش خرید رو داره. تا قبل از مجنتو صاحبان کسب کارها اینترنتی با محدودیت ها کنار می اومدن و سعی می کردن بخشی از خواسته هاشون رو نادیده بگیرن چون هیچکدوم از سیستم های موجود اونقد انعطاف پذیر نبود که بتونه تمام نیازها رو برآورده کنه.

مجنتو در فاصله کوتاهی بعد از ظهورش به شدت مورد استقبال قرار گرفت چون اونقدر منعطف بود که هر کسب و کاری با هر نوع سبک فروشی میتونست به راحتی خواسته هاش رو تحت مجنتو به اجرا در بیاره و از طرفی هم magento مثل کوه پایدار بود و میشد بهش اعتماد کرد.

در یک جمله مجنتو یک فروشگاه ساز متن باز قوی و منعطف هستش که میتونه سنگ بنای تجارت الکترونیک شما باشه پس اولین قدمتون رو محکم و استوار بردارید.

مجنتو چیست؟ و ویژگی های مجنتو

برای کسایی که می خواهند یک کسب و کار اینترنتی را در کمترین زمان راه اندازی کنند، مجنتو بهترین گزینه برای استفاده است. و از آن پشیمان نمی شوند در ادامه به پرسش مجنتو چیست؟ پاسخ خواهیم داد و با ویژگی های مجنتو آشنا خواهیم شد.

 

مدیریت محصولات در مجنتو

شما می توانید در پنل ادمین مجنتو، بینهایت محصول با عکس و ویدیو و دیدگاه و محصولات مشابه و … بسازید و در این کار محدودیتی برای شما وجود ندارد.

دسته بندی در پلتفرم مجنتو

دسته بندی ها یک بخش کاملاً جدا در قسمت مدیریت فروشگاه شما هستند و شما می توانید بینهایت دسته بندی با عکس و کاملا سئو شده بسازید.

مدیریت انبار و موجودی در فروشگاه ساز مجنتو

یکی از جواب های مجنتو چیست؟ مدیریت انبار آن است. به جرئت میتوان گفت مجنتو کاملترین فروشگاه در مورد مدیریت موجودی و انبارهای مختلف است. شما می توانید انبار های مختلفی بسازید و در هر انبار محصولات مشخص تعریف کنید.

مشتری ها در magento

مشتری ها در magento با امکانات کاملی روبه رو هستند. مانند لیست دلخواه پیگیری سفارشات، آدرس های مختلف سفارشات پیشین و …

سفارش ها

مجنتو یک سیستم کامل برای مدیریت سفارش است.شما می توانید به راحتی وضعیت سفارش را تغییر بدید و یا فقط چند آیتم از سفارش را ارسال کنید…

روش های پرداخت در سیستم فروشگاه ساز مجنتو

واقعاً مجنتو چیست؟ و این همه امکانات را برای چی به سیستم خود اضافه کرده است. magento به صورت پیش فرض دارای روش های پرداخت مختلف می باشد ولی در صورتی که روش پرداخت مورد نظر شما موجود نباشد به راحتی با نصب ماژول مورد نظر این بخش را به مگنتو اضافه کنید.

روش های ارسال

مجنتو از روش های ارسال مختلف پیشتبانی می کند.

گزارش ها

مجنتو یک سیستم کامل گزارش گیری برای بخش های مختلف مانند آمار فروش در بازه های زمانی مختلف از یک محصول یا یک دسته را دارد. همچنین گزارش های متنوعی از آمار استفاده از کدهای تخفیف و سبدهای رها شده دارد.

سیستم گزارش گیری مجنتو

کدهای تخفیف و کپن ها

به راحتی یک کپن یا کد تخفیف درست کنید و به عنوان انگیزه به مشتریان خود بدهید.

قوانین سبد کالا و محصولات

میتوانید قوانین مختلف برای سبد خرید یا محصولات بنویسید، مثلا در صورتی که قیمت کلاهای داخل سبد از ۱۰۰ هزار تومان بیشتر بود روش ارسال رایگان باشد.

ادمین ها یا مدیران فروشگاه

مجنتو قابلیت ایجاد ادمین های متعدد با سطح دسترسی مختلف را دارا می باشد. به راحتی یک مدیر برای بخش سفارشات یا محصولات اضافه کنید، طوری که فقط به بخش مورد نظر دسترسی داشته باشد.

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو

برای فروش بیشتر نیاز به یک سئوی قوی دارید . مجنتو به صورت پیش فرض با متاتگ ها یک سئوی بی نظیر  را برای شما فراهم میکند.

قالب های متنوع

مجنتو دارای قالب های متنوعی است که میتوانید به راحتی خریداری کرده و روی فروشگاه خود نصب کنید. حتی میتوانید قالب ها را به صورت زمان بندی شده روی سایت قرار دهید به این صورت که در شب قالب تیره و در روز از قالب اصلی سایت استفاده کنید.

قالب های متنوع مجنتو

امیدوارم تا اینجا به جواب پرسش مجنتو چیست؟ رسیده باشید و اگر هنوز هم در انتخاب این فروشگاه ساز شک دارید پس با ما همراه باشید تا ویژگی های دیگر این پلتفرم را برای شما بیان کنیم.

آدرس های سئو شده

به راحتی برای یک دسته، یا محصول، یا صفحه، آدرس دلخواه انتخاب کنید.

مجنتو سریع است

با استفاده از کش هایی که مجنتو از آنها پیشتیبانی می کند، میتوایند یک فروشگاه بسیار سریع داشته باشید.

مجنتو رایگان است

مجنتو یک پلتفرم رایگان است و نیازی نیست برای استفاده از آن پولی پرداخت کنید.

مجنتو اپن سورس است

اپن سورس بودن یعنی آزادی … در صورتی که شما توانایی توسعه و دولوپ مگنتو را دارید به راحتی میتوانید بخش های مختلف آن را تغییر بدید و بابت این کار نیاز نیست از کسی مجوز بگیرید.

مجنتو تنها نیست

مجنتو دارای یک فاروم، برای پشتیبانی و دایکیومنت کامل است. همچنین سایت هایی مثل استک اور فلو به صورت تخصصی روی این پلتفرم بحث و تبادل نظر می کنند و معمولا سوال های شما در کمترین زمان جواب داده خواهد شد.

دارای قابلیت چند فروشگاهی

به راحتی وبسایت ها و فروشگاه های مختلف را روی مگنتو با آدرسهای مختلف ایجاد کنید و تمام فروشگاه ها را همراه با محصولات از طریق ادمین مدیریت کنید.

مجنتو امن است

بدون شک امنیت بخش بسیار مهمی از هر فروشگاه اینترنتی هستش و مجنتو به خوبی از عهده این کار برآمده است.

مجنتو مشتری پسند است

یک مشتری به راحتی میتواند روی محصولات فیلتر های مختلف را مانند قیمت و رنگ و … اعمال کند تا به محصول مورد نظر خود برسد. همچنین به راحتی می تواند با افزودن محصولات به مقایسه، محصولات را مقایسه کند و سپس یک خرید مطمئن انجام دهد.

چند زبانه

مجنتو از زبان های مختلفی مانند فارسی پشتیبانی میکند و شما می توانید فروشگاه های مختلف را روی یک مجنتو با زبان های مختلف ایجاد کنید.

چند ارزی

مجنتو میتواند از چند واحد پولی مانند ریال و دلار و یورو و … پیشتیبانی کند. شما میتوانید انواع واحدهای پولی را اضافه کنید. همچنین مجنتو نرخ تبدیل واحدهای پولی به همدیگه را به صورت اتوماتیک و زمان بندی شده آپدیت می کند.

موبایل فریندلی

بیشتر خریدها این روزها از طریق موبایل انجام میشود و مجنتو به راحتی روی موبایل نمایش داده میشود.

سیستم جستجو منحصر به فرد

مجنتو با پشتیبانی از الستیک سرچ به یک متور جستجوی محصول تبدیل می شود. با سرعت زیادی بین محصولات و دسته بندی جستجو می کند و محصول مورد نظر را برای شما پیدا می کند. همچنین مگنتو داری جستجوی اختصاصی برای پیدا کردن محصولات می باشد که میتوانید ویژگی های مختلف محصول را انتخاب کنید تا به راحتی محصول مورد نظر خودتان را پیدا کنید. این ویژگی برای مارکت پلیس ها و فروشگاه هایی با چند هزار محصول بسیار مفید است.

صفحات مختلف

می توانید بینهایت صفحه با آدرس های ویژه بسازید و آنها را از پنل ادمین مدیریت کنید.

api کامل

مجنتو دارای یک api  کامل برای تمام بخش هاست، مانند مدیریت محصولات، مدیریت سفارشات، و … به راحتی می توانید یک اپلیکشن موبایل را به این api وصل کنید یا آنرا با سایر سیستم ها(مانند crm مایکروسافت) همگام سازی کنید.

قابلیت تبدیل شدن به یک مارکت پلیس کامل

و یکی دیگر از جواب های مجنتو چیست؟ قابلیت مارکت پلیس شدن آن است. magento به راحتی و با نصب چند ماژول امکان تبدیل شدن به یک مارکت پلیس کامل را دارد. B2B , B2C , C2C را به خوبی پشتیبانی می کند.

مارکت پلیس مجنتو

ویژگی های مجنتو

مجنتو ویژگی های زیاد دیگری دارد که باعث می شود، به عنوان یک پلتفرم فروشگاهی کامل مورد استفاده قرار گیرد. شما از انتخاب این پلتفرم پشیمان نخواهید شد. در ایران، مجنتو با توجه با زیاد شدن کسب و کارهای اینترنتی به سرعت در حال پیشرفت است.

از سال ها قبل شرکت های بزرگی مثل فینال و تخفیفان با انتخاب این پلتفرم به عنوان سیستم فروشگاهی نشان دادند که هیچ محدودیتی برای مجنتو وجود ندارد اما هنوز راه زیادی مانده تا این سیستم فروشگاهی جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

متخصصان چالاک سافت با تلاش روزافزون خود سعی دارند با انتشار ماژول ها و آموزش های مورد نیاز هرچه بیشتر این پلتفرم را بومی سازی کنند تا ایرانی ها نیز بدون دغدغه از این سیستم استفاده کنند. امیدواریم که توانسته باشیم به پرسش مجنتو چیست؟ پاسخ داده باشیم و شما را برای استفاده از این پلتفرم ترغیب کرده باشیم.

به این نوشته امتیاز دهید!
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
6 دیدگاه
 1. سلام
  آیا در ایران افرادی هستند که ماژول مجنتو رو بنویسن؟
  آیا بعداز استفاده از مجنتو میتوانیم از پشتیبانی بخصوصی استفاده کنیم؟

  • چالاک سافت 29/06/2020 در 5:51 ب.ظ پاسخ

   بله تیم چالاک سافت در زمینه طراحی فروشگاه های اینترنتی بر پایه مجنتو فعالیت می کند و همچنین تعداد زیادی ماژول توسط این تیم نوشته شده اند که می توانید از قسمت فروشگاه آنها را مشاهده کنید و همچنین دارای سرویس پشتیبانی مجنتو هم هست که می توانید از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

 2. سلام
  مرسی بابت مقاله عالیتون واقعا خوب توضیح دادید
  فقط کاش یه توضیح کوتاه درمورد B2B , B2C , C2C هم مینوشتین

  • چالاک سافت 29/06/2020 در 5:44 ب.ظ پاسخ

   حتما توضیحات مربوط به این قسمت ها را خواهیم نوشت. با تشکر از نظر شما

 3. من قصد دارم که فروشگاهی با ۱۰۰ محصول طراحی کنم آیا برای این کار وردپرس مناسب تر است یا مجنتو؟

  • چالاک سافت 29/06/2020 در 5:42 ب.ظ پاسخ

   فروشگاه ساز مجنتو معمولا برای فروشگاه های متوسط به بالا مورد استفاده قرار می گیره و اگه تعداد محصولات شما زیاد باشه وردپرس از لحاظ کارایی دچار مشکل میشه اما مجنتو برای بالای چند هزار هم مشکلی نداره.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید