چالاک سافت
منو موبایل

چالاک سافت

الگوریتم مرغ مگس خوار

تا به حال به نتایج سرچ گوگل توجه کرده اید؟ هنگامی که عبارتی را سرچ می کنید گوگل با دقت زیادی عبارات و کلمات نزدیک به موضوعی را که جستجو کرده اید را به شما نشان می دهد. با توجه به نیاز کاربران تشخیص می دهد که کاربر به چه محتوایی بیشتر نیاز دارد متن، ویدئو، عکس یا هر محتوای دیگری.

اما تا حالا فکر کرده اید گوگل چگونه می تواند منظور شما را بفهمد؟ برای پیدا کردن این نتایج از الگوریتمی استفاده می کند که به الگوریتم مرغ مگس خوار شناخته می شود.

می خواهیم در چالاک سافت در این مقاله برای شما بیان کنیم که الگوریتم مرغ مگس خوار  چیست؟ و راههای بهینه سازی سایت برای الگوریتم مرغ مگس خوار چگونه است.

مطالب مرتبط: سئو (SEO) چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار  چیست؟

این الگوریتم یک الگوریتم گوگل است که وظیفه آن پاسخگویی به نیاز کاربران در سریع ترین زمان ممکن است. وقتی که عبارتی در گوگل سرچ می شود این الگوریتم عبارت را تجزیه و تحلیل می کند و در سریع ترین زمان ممکن به نیاز کاربران پاسخ می دهد.

با معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار همه نگران بودند که سایت هایشان دچار افت رتبه شود. اما گوگل اعلام کرد که این الگوریتم معرفی شده تا بهترین نتایج را به کاربران دهد. محتواهای خود را مفید و با ارزش بهینه کنید تا در بالا آمدن صفحات در گوگل به شما کمک کنم.

تاریخچه معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار یا (Google Hummingbird Algorithm) در سال ۲۰۱۳ معرفی شد. با معرفی این الگوریتم گوگل بیشتر توجه خود را به کلمات کلیدی مترادف و هم معنی و زبان طبیعی کرد. الگوریتم مرغ مگس خوار با دقت و کنجکاوی زیادی به معنای کلمات توجه می کند تا بتواند بهترین و نزدیکترین نتیجه را برگرداند.

این جستجوی محلی باعث شد تا گوگل درک بهتری از نیاز کاربران داشته باشد. همچنین به کمک این الگوریتم نیاز کاربران در سریع ترین زمان ممکن پاسخ داده می شود. و خدمات بیشتری را به کاربران می دهد. برای مثال شما رستوران در تهران را سرچ کنید. تمام رستوران های تهران و رستوران های  نزدیک به شما و رستوران های بین راهی تهران و همچنین نام رستوران ها را برای شما می آورد.

الگوریتم مرغ مگس خوار  چیست؟
الگوریتم مرغ مگس خوار  چیست؟

طراحی الگوریتم مرغ مگس خوار به گونه ای است که مفهوم کلمات و همچنین مترادف آن ها نیز حساس است و با توجه به اینکه کاربران درک متفاوتی از موضوعات مختلف دارند. تلاش می کند تا نتایج متفاوت و نزدیک ترین نتیجه را برای موضوع مورد جستجو برای کاربران بیاورد. الگوریتم مرغ مگس برای انجام وظایفش از گراف دانش گوگل و جستجوی معنایی هم کمک می‌‌گیرد.

چرا به این الگوریتم، به الگوریتم مرغ مگس خوار می گویند؟

مرغ مگس خوار یک پرنده کوچک است که دارای سرعت و دقت بسیار زیادی است. این پرنده یک موجود بسیار تیز بین است و در شناسایی هدف خود بسیار سریع است. این پرنده نزدیک ترین هدف را شناسایی کرده و به سرعت عمل می کند. با توجه به شباهت زیادی که این الگوریتم به این پرنده دارد این الگوریتم را مرغ مگس خوار نامیده اند. معرفی این الگوریتم باعث تغییرات زیادی در صفحات سرچ گوگل شده است.

الگوریتم مرغ مگس خوار یک الگوریتم جستجوی محلی گوگل است که نتایج را بر اساس معنی و مترادف موضوع سرچ شده و همچنین نزدیک ترین محل به شما را نشان می دهد. این الگوریتم بسیار دقیق و حساس است و به معنای کلمات دقت زیادی می کند.

تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر نتایج جستجو

این الگوریتم نتیجه جستجوی گوگل را به طور کامل عوض کرد. ویژگی اصلی الگوریتم مرغ مگس خوار جستجو بر اساس مکالمه است. قبل از راه‌اندازی این الگوریتم شما با تایپ (بهترین فروشگاه برای خرید سامسونگ نت ۲)، درواقع روی کلمه فروشگاه و سامسونگ نت ۲ تمرکز کرده بودید؛ اما مرغ مگس خوار، با بررسی محتوای عبارت شما محل واقعی منزل شما را نیز بهتر تشخیص می‌دهد.

این الگوریتم تشخیص می‌دهد که منظور شما از فروشگاه، فروشگاه اینترنتی است و سامسونگ نت ۲ نوعی دستگاه الکترونیکی است که در فروشگاه‌های ویژه این محصولات به فروش می رسند. پس شما در صفحه نتایج خود فروشگاههای مواد آرایشی و بهداشتی را مشاهده نمی کنید.

الگوریتم مرغ مگس و جستجوی صوتی

روش دیگری که می توانید از جستجوی گوگل بر اساس نتایج پیدا شده توسط مرغ مگس خوار سرچ کنید جستجوی صوتی است. این روش تنها برای راحتی کاربران است و با نوشتن هیچ تفاوتی ندارد.

الگوریتم مرغ مگس و جستجوی محلی

هنگامی که شما عبارتی را در گوگل سرچ می کنید مرغ مگس خوار به با استفاده از جستجوی معنایی و گراف دانش سعی می کند مرتبط ترین نتیجه را با دقت زیاد به کاربران نشان دهد.

راههای بهینه سازی سایت برای الگوریتم مرغ مگس خوار چگونه است.
راههای بهینه سازی سایت برای الگوریتم مرغ مگس خوار چگونه است.

راههای بهینه سازی سایت برای الگوریتم مرغ مگس خوار

استفاده کردن از تصاویر و ویدئو ها

تصاویر و ویدئو ها باعث جذاب تر شدن محتوای شما می شود و توجه کاربران را بیشتر موضوع جلب می کنند و همچنین با دیدن فیلم ها ممکن است زمان بیشتری در سایت شما بمانند.

کلمات کلیدی

سعی کنید در نوشته های خود زیاد از کلمات کلیدی استفاده نکنید و به جای کلمات کلیدی از مترادف ها و کلمات نزدیک به کلمات کلیدی استفاده کنید.

نوشتن مقالات

مقالات را با موضوعات مختلف بنویسید. مقالات را مفید و تا حد ممکن کوتاه بنویسید تا مخاطبان بیشتری را جلب کند.

انکر تکست ها

محتواهای خود را بر اساس انکر تکست ها بهینه سازی کنید و از آن صفحات به صفحات دیگر لینک دهید.

بهینه سازی لینک های داخلی

لینک های داخلی سایت می تواند تاثیر زیادی بر سایت شما بگذارد برای این کار می توانید محتواهای مرتبط را به هم لینک دهید. به عنوان مثال مقاله هایی درباره طراحی سایت برای سایت خود نوشته اید می توانید آن ها را به هم لینک دهید.

استفاده از محتوای صوتی

محتواهای صوتی و یا موشن گرافی ها باعث می شوند که گوگل صفحات شما را صفحات با ارزشی تلقی کند و در نتایج گوگل بالا بیاورد.

نتیجه گیری

اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید می توانید فروشگاه خود را با استفاده از لوکال گاید گوگل یا جستجوی محلی بهینه کنید. در این جستجو گوگل به کمک الگوریتم مرغ مگس خوار برای سرچ کاربران فروشگاه شما را برای کاربرانی که در نزدیکی محل شما هستند نشان می دهد. در مقاله بالا برای شما توضیح دادیم که  الگوریتم مرغ مگس خوار  چیست؟ و راههای بهینه سازی سایت برای الگوریتم مرغ مگس خوار چگونه است. امیدوارم از خواندن آن لذت ببرید.

مطالب مرتبط
سئو مجنتو چیست؟

سئو مجنتو چیست؟ بهترین ماژول های سئو مجنتو 2023

مجنتو یکی از فروشگاه ساز هایی است که برای راه اندازی سایت و فروشگاه های اینترنتی از آن استفاده می […]

11 دقیقه مطالعه مشاهده
الگوریتم تپه

الگوریتم تپه یا Hilltop

قبل از سال ۲۰۰۴ هنگامی که موضوعی را در گوگل سرچ می کردیم لیستی از صفحات مختلف را برای ما […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
الگوریتم موبایل فرست ایندکس

الگوریتم موبایل فرست ایندکس

طبق مطالعات که در سال ۲۰۱۶ انجام گرفته بیش از ۷۴ درصد از مردم برای استفاده از گوگل از موبایل […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *