چالاک سافت
منو موبایل

چالاک سافت

الگوریتم رقص گوگل

ایجاد تجربه خوب برای کاربر و پاسخ به نیاز آنان همیشه نتیجه تلاش های گوگل بوده است. گوگل الگوریتم های متفاوتی را ارائه میدهد تا صفحات اینترنتی که ایجاد می شوند را ایندکس و آنالیز کنند. الگوریتم رقص گوگل یکی از الگوریتم های گوگل است که با هدف بررسی جایگاه واقعی و میزان رضایت کاربران از محتوا، رتبه بندی نتایج جستجو را ارتقا می بخشد. گاهی به دلیل نبود کیفیت در بعضی از محتوا ها آنها را تنزل رتبه خواهد کرد. در ادامه به صورت کامل گوگل دنس (Google Dance)  و اثرات آن را بررسی خواهیم کرد. با چالاک سافت همراه باشید.

مطالب مرتبط: سئو (SEO) چیست؟

الگوریتم رقص گوگل چیست؟

جابه جایی و نوسان در نتایج جستجو، رقص گوگل یا (Google Dance Algorithm) نام دارد. الگوریتم رقص گوگل در راستای ارائه شانس بهتر رتبه بندی نتایج در وبسایت ها ارائه شده است تا رفتار و رضایت کاربران از سایت مدنظر را تجزیه و تحلیل کند. این الگوریتم موجب جهش های ناگهانی در رتبه بندی نتایج می شود و جایگاه سایت را در نتایج جستجو تغییر میدهد به شیوه ای که وب سایت شما را به صفحات اول جستجو منتقل می کند.

در این زمان بازدید کاربران از سایت، نرخ کلیک، مدت زمان ماندگاری و مطالعه را می سنجد. اگر مشاهده کند که برای کاربر ارزشمند بوده رتبه بهتری به وبسایتمی بخشد و در صورت مشاهده نارضایتی کاربران، سایت شما را به همان جایگاه قبلی یا حتی پایین تر می فرستد.

گوگل دنس با انتقال سایت ها به رتبه های بالاتر برای مدت کوتاهی رفتار کاربران را مورد بررسی قرار میدهد. این بالا و پایین آمدن رتبه سایت نتیجه الگوریتمِ رقصِ گوگل است. سایت هایی که سئوی خود را بهبود بخشیده اند و اصول اصلی گوگل را رعایت کرده اند را شناسایی کرده و به آنان امتیازات خوبی می دهد.

الگوریتم رقص گوگل
الگوریتم رقص گوگل

 

گوگل دنس چه اهمیتی دارد؟

رضایت کاربران از سایت، مهمترین فاکتور در رتبه بندی گوگل دنس است. برای تعیین رضایت کاربر این الگوریتم عوامل متعددی را مورد بررسی قرار میدهد. رقص گوگل به وبسایت ها این شانس را میدهد تا با قرار گرفتن در صفحات دوم و سوم مورد ازمایش گوگل و کاربران قرار بگیرند و شانسی برای خودنمایی و ازمایش داشته باشند.

فرض کنید شما تازه طراحی وب سایت  را شروع کرده اید اما رقبای شما چندین سال است در این حوزه فعالیت دارند و در صفحات اول و دوم نتایج قرار گرفته اند، در چنین شرایطی بدون الگوریتم گوگل دنس شما شانسی برای کسب رتبه بهتر نخواهید داشت.
اما این الگوریتم با آزمون و خطا و تغییر جایگاه سایت ها و بررسی رضایت کاربران میتواند جهت کسب جایگاه بالاتر به شما کمک کند.

بالا و پایین آمدن رتبه سایت نتیجه الگوریتم رقص گوگل می باشد و عوامل متعددی را پردازش میکند که به دو دسته قبل از ورود کاربر به سایت و بعد از نمایش سایت به کاربر تقسیم می شوند.

در مراحل قبل از ورود کاربر به سایت فاکتور هایی چون: رعایت استاندارد های نگارشی و طراحی، سرعت لود سایت، نمایش صحیح در موبایل، رعایت استاندارد های کد نویسی، وضعیت سئو تکنیکال تجزیه و تحلیل می شوند.

اما عواملی که بعد از نمایش سایت به کاربر مدنظر گرفته می شوند شامل: نرخ کلیک کاربران بر روی آدرس اینترنتی شما، مدت زمان ماندگار ی کاربران در سایت، سوشیال سیگنال، اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و ثبت دیدگاه هستند که پس از ورود کاربر به وبسایت اندازه گیری می شوند و تاثیرات مهمی در رتبه بندی نتایج دارند.

بدین ترتیب شرایط یکسان برای همه صفحات اینترنتی جهت گرفتن جایگاه مهیا می شود.

تاثیر رقص گوگل روی سئو سایت چیست؟

رتبه بندی کلمات کلیدی گوگل بیش از ۳۰۰ معیار دارد و هزاران وبسایت هستند که با یکدیگر در یک کلمه کلیدی رقابت می کنند.برای هر معیار، گوگل هر سایت را مورد بررسی قرار میدهد و با توجه به کیفیت آن به رتبه اش می افزاید در چنین شرایطی بسیاری از وب سایت ها افت خواهند کرد و همین روال برای تمام سایت ها ادامه دارد تا تمام این ۳۰۰ فاکتور برای تک تک سایت ها بررسی شود.

تغییر رتبه در سایت چیز بسیار معمولی است که توسط رقص گوگل اتفاق می افتد و خیلی دشوار است که بتوان از آن اجتناب کرد.

تاثیر رقص گوگل روی سئو سایت
تاثیر رقص گوگل روی سئو سایت

چه وبسایت هایی در معرض گوگل دنس قرار نمیگیرند؟

  • سایت های معتبر
  • سایت هایی که با بهینه سازی اصولی و درست فعالیت می کنند.
  • سایت هایی که محتوای طبیعی دارند و از استفاده از کلمات کلیدی سو استفاده نمی کنند و محتوای آنان بر اساس نیاز

کاربران ارائه می شود.

کدام وب سایت‌ها گوگل دنس را تجربه می‌کنند؟

بیشتر وب سایت ها رقص گوگل را تجربه خواهند کرد و زمینه فعالیت وبسایت ها هیچ تاثیری بر گوگل دنس ندارد.

اما برخی وب سایت ها بیشتر دچار این الگوریتم میشوند. چنین وب سایت هایی روند سئو سایت را به شکل درست انجام نمی دهند و معیار های گوگل را به چالش می کشند.

کپی کردن محتوا از سایت های دیگر، لینک سازی با سرعت بالا، اسپم کردن لینک ها، وب سایت هایی که به تازگی تاسیس شده اند، وبسایت هایی که از کلمات کلیدی جدید استفاده کردند به شیوه ای که آن دسته از کلمات کلیدی به تازگی سئو شده باشند، بیشتر در معرض گوگل دنس قرار می گیرند.

چگونه با رقص گوگل رتبه خود را افزایش دهیم ؟

جهت کسب رضایت این الگوریتم سعی کنید از عناوین جذاب و ایموجی ها استفاده کنید. عنوان یکی از موارد مهم است که توسط الگوریتم رقص گوگل در نظر گرفته می شود.

در مرحله بعد توضیحات متا را مورد استفاده قرار دهید. برای اینکه بتوانید نرخ تعامل بیشتری به دست آورید لینک سازی داخلی را به صورت اصولی و دقیق انجام دهید.

محتوایی ارائه دهید که نیاز کاربران را برطرف سازد برای کاربر جذاب و مفید باشد نه صرفا فقط به کلمات کلیدی توجه داشته باشد.

زمانی که الگوریتم رقص گوگل باعث افت جایگاه می شود چه اقداماتی باید انجام داد؟

اگر رتبه هایتان دچار نوسان شد، نگران نباشید ممکن است گوگل دنس موجب افت جایگاه سایت شما در صفحات اینترنتی شده باشد.

بیشتر افراد در صورت مشاهده چنین شرایطی اقدام به کار های اشتباه می کنند. برای مثال؛ محتوا را ویرایش میدهند و یا در برخی موارد محتوا را حذف می کنند. حتی گاهی اقدام به خرید بک لینک ها می کنند که انجام هر کدام از این روش ها اشتباه است.

تغییر جایگاه امر کاملا طبیعی هستش و چون توسط الگوریتم رقص گوگل صورت میگیرد بسیار موقتی است. شما باید در این حالت تا تثبیت شدن نهایی رتبه سایت صبر کنید. چون ممکن است سایت به جایگاه خود باز گردد اگر پس از گذشت مدتی جایگاه قبلی خود را به دست نیاوردید، یکبار کیفیت محتوای خود را بررسی کنید.

سپس تایتل و متا دیسکریپشن را تغییر دهید، نرخ کلیک سایت را بهبود ببخشید و مدت زمان ماندگاری کاربر در سایت را افزایش دهید.

با آپدیت کردن محتوا میتوانید میزان تعامل کاربران با وب سایت را افزایش دهید و رضایت بیشتری از کاربران کسب کنید.

نتیجه گیری

نگران گوگل دنس نباشید. الگوریتم رقص گوگل در راستای یافتن سایت های خوب و بد از نظر سئو فعالیت دارد. مدت زمان بسیار کمی روی سایت شما تغییرات رتبه بندی را انجام میدهد و اگر سایت شما کاملا قوانین گوگل را رعایت کرده و از کیفیت بالایی برای کاربران برخوردار است گوگل دنس می تواند یک راه رسیدن به موفقیت های فراوانتان باشد. ما در این مقاله به سوالات شما در مورد اینکه گوگل دنس (Google Dance) چیست؟ پاسخ دادیم امیدوارم برایتان مفید باشد.

مطالب مرتبط
سئو مجنتو چیست؟

سئو مجنتو چیست؟ بهترین ماژول های سئو مجنتو 2023

مجنتو یکی از فروشگاه ساز هایی است که برای راه اندازی سایت و فروشگاه های اینترنتی از آن استفاده می […]

11 دقیقه مطالعه مشاهده
الگوریتم تپه

الگوریتم تپه یا Hilltop

قبل از سال ۲۰۰۴ هنگامی که موضوعی را در گوگل سرچ می کردیم لیستی از صفحات مختلف را برای ما […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
الگوریتم موبایل فرست ایندکس

الگوریتم موبایل فرست ایندکس

طبق مطالعات که در سال ۲۰۱۶ انجام گرفته بیش از ۷۴ درصد از مردم برای استفاده از گوگل از موبایل […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *