چرا باید فروشگاه اینترنتی داشته باشیم؟

مجنتو ۲, همه دسته بندی هادر 24/03/2020

اینترنت به عنوان یک امر تاثیرگذار که متعلق به عصر جدید است، تحولات درخور توجهی را در زندگی انسان مدرن ایجاد کرده است. این پدیده جدید برخلاف دنیای سنتی، مرزها را در هم نوردیده و این امکان را برای انسان ها فراهم ساخته است که در هر نقطه ای از جهان که هستند، بتوانند باهمدیگر در تعامل و ارتباط باشند. همچنین رشد سریع و همه جانبه اینترنت، سبب کشیده شدن امر تجارت و کسب و کار  به دنیای اینترنتی شده است. در ادامه می خواهیم دلایل داشتن فرشگاه اینترنتی را برای شما بیان کنیم.

در واقع اینترنت با رشد سریع خود نه تنها موجبات استفاده افراد از آن را فراهم ساخته است، و به تبع روابط انسان ها را از دنیای واقعی به دنیایی مجازی کشانده است، بلکه تجارت و کسب و کار را نیز وارد دنیای خود کرده است. ورود تجارت به دنیای اینترنت می تواند رونق گرفتن کسب و کارهای اینترنتی را به دنبال داشته باشد، و این فرصت را در اختیار افراد قرار دهد که بتوانند در دنیای دیجیتال به کسب درآمد بپردازند.

بر اثر وارد شدن  تجارت به دنیای اینترنت، کسب و کارها ۲۴ ساعته شد و صاحبان کسب و کار این فرصت را یافتند که در ۲۴ ساعت شبانه روز محصولات خود را به مشتریان عرضه کنند. از آنجایی که فروشگاه های فیزیکی توان ارائه خدمات در تمام طول شبانه روز را ندارند، صاحبان کسب کار به کمک فروشگاه های اینترنتی می توانند  این امکان را برای مشتریان خود فراهم سازند.

تا چه اندازه با فروشگاه های اینترنتی آشنایی دارید؟

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که برای تهیه کالا و اجناس مورد نظرتان، به جستجو در اینترنت بپردازید و کالاهای مورد نظرتان را بعد از جستجو پیدا کنید؟ زمانی که شما مشغول جستجو در دنیای اینترنت هستید، فروشگاه های اینترنتی با ارائه محصولات خود، این فرصت را در اختیار شما قرار می دهند که بتوانید کالاهای مورد نظرتان را در اینترنت پیدا کنید.

در واقع فروشگاه اینترنتی نوع جدیدی از فروشگاه فیزیکی است، با این تفاوت که خدمات و محصولات خود را در دنیای اینترنت و به صورت مجازی به مشتریان خود ارائه می دهد. فروشگاه های اینترنتی برخلاف فروشگاه های فیزیکی مقید به زمان و مکان نیستند و افراد می توانند در هر زمان و مکانی که در آن قرار دارند، اجناس مورد نظر خود را از این نوع از فروشگاه ها خریداری کنند.

دلایل داشتن فرشگاه اینترنتی برای صاحبان کسب و کار

  • ورود اینترنت به خانه تک تک افراد
  • فراهم ساختن امکان صرفه جویی در زمان برای مشتریان
  • داشتن امکان ارائه خدمات در طول ۲۴ ساعت شبانه روز
  • ارتقا دادن کسب و کار خود و افزایش درآمد
  • داشتن یک کانال فروش جدید با کمترین هزینه
  • داشتن یک فروشگاه مجازی در کنار فروشگاه فیزیکی

ورود اینترنت به خانه تک تک افراد

دنیای دیجیتال زمینه را برای استفاده تک تک افراد از اینترنت و خدمات اینترنتی مهیا کرده است. اینترنت با رشد روزافزونی که در دهه های اخیر داشته است، به خانه های افراد نفوذ کرده و موجبات استفاده از اینترنت را برای آنها فراهم ساخته است. افراد با استفاده از اینترنت علاوه بر ارتباط با مخاطبان خود، به دنبال تهیه کالا و اجناس خود در دنیای اینترنت هستند و از طریق جستجو در وب سایت های اینترنتی کالاهای خود را خریداری می کنند.

در شرایطی که اینترنت به بخشی از زندگی افراد تبدیل شده است و افراد بخش زیادی از وقت خود را در دنیای اینترنت می گذرانند، صاحبان کسب و کار می توانند از این فرصت طلایی استفاده کنند و کسب و کار خود را به دنیای اینترنت وارد کنند و از این طریق محصولات خود را برای کسانی که کالاهای مورد نیاز خود را در اینترنت خریداری میکنند، به نمایش بگذارند.

فراهم ساختن امکان صرفه جویی در زمان برای مشتریان

ورود اینترنت به عنوان یک تکنولوژی جدید به زندگی افراد، تحولات قابل توجهی را به دنبال داشته است. این تکنولوژی توانسته است زندگی افراد را از سبک سنتی به سبک مدرن تبدیل کند. به عبارتی می توان گفت در دنیای امروز اینترنت به بخش لاینفک زندگی اجتماعی افراد تبدیل شده است.

با ورود اینترنت به دنیای اجتماعی، افراد توانستند بخشی از کارهای روزمره ی خود را به کمک اینترنت انجام دهند. اینترنت این فرصت را در اختیار افراد قرار داد تا بدون اینکه مقید به حضور در مکان باشند، بتوانند کارهای خود را در سریع ترین زمان انجام دهند. با توجه به اینکه وقت ثمره مهم زندگی انسان است، افراد با داشتن وقت و زمان کافی می توانند کارهای مهم و زیادی را در زندگی خود انجام دهند و رشد و تغیرات بزرگی را در زندگی خود شاهد باشند.

یکی از مهمترین مزایای ورود دنیای دیجیتال و داشتن فرشگاه اینترنتی در زندگی اجتماعی افراد، فراهم ساختن امکان صرفه جویی در زمان است. افراد با انجام دادن خرید در دنیای دیجیتال می توانند در وقت و زمان خود صرفه جویی کنند. زمانی که افراد کالاهای موردنیاز خود را از فروشگاه های اینترنتی خریداری می کنند، دیگر مجبور نیستند قسمتی از وقت و زمان خود را به حضور در بازار جهت تهیه کالاهای خود اختصاص دهند، بلکه می توانند در خانه و یا هر مکان دیگری که هستند و از طریق جستجو در وبسایت های اینترنتی اجناس مورد نیاز خود را سفارش دهند و درب منزل تحویل بگیرند.

داشتن امکان ارائه خدمات در طول ۲۴ ساعت شبانه روز

فروشگاه های فیزیکی فقط در ۱۲ ساعت روز قادر به ارائه خدمات به مشتریان می باشند. با داشتن فروشگاه اینترنتی شما می توانید خدمات خود را در طول ۲۴ ساعت شبانه روز به مشتریان ارائه دهید.

بعضی از افراد بخاطر زندگی پرمشغله ای که دارند، فرصت کافی برای خرید از بازار و فروشگاه های فیزکی را  ندارند، این دسته از افراد سعی می کنند کالاها و خدمات مورد نیاز خود را به شیوه اینترنتی خریداری کنند. شما می توانید با داشتن فروشگاه اینترنتی ارائه دهنده خدمات به این دسته از افراد در هر زمان و مکانی باشید و به فروش هر چه بیشتر محصولات خود بپردازید.

ارتقا دادن کسب و کار خود و افزایش درآمد با داشتن فرشگاه اینترنتی

فروشگاه های اینترنتی این فرصت را برای صاحبان کسب و کار فراهم می سازد که مازاد بر کسب و کار خود در بازار و دنیای واقعی، در دنیای دیجیتال نیز به تجارت و کسب درآمد بپردازند. با داشتن فروشگاه های اینترنتی صاحبان کسب و کار می توانند به فروش کلیه اجناس و کالاهای خود در دنیای اینترنت بپردازند و در کنار درآمد ناشی از بازار و فروشگاه فیزیکی که دارند، از طریق فروش محصولات خود در اینترنت کسب درآمد کنند.

همچنین صاحبان کسب و کار می توانند با داشتن فروشگاه اینترنتی، محصولات خود به شیوه های جدیدتری به نمایش بگذارند، و از این طریق مدیریت، تاثیرگذاری خود بر مشتریان را افزایش دهند. افراد از طریق شیوه های جدید کسب و کار که در دنیای دیجیتال وجود دارد، می توانند تجارت خود را ارتقاء داده و در کنار آن درآمد خود را نیز افزایش دهند.

داشتن یک کانال فروش جدید با کمترین هزینه

فروشگاه های اینترنتی از طریق فروش محصولات، در کنار کانال فروش اصلی در فروشگاه فیزیکی، یک کانال فروش دیگر را برای صاحبان مشاغل به دنبال خواهند داشت. این دسته از فروشگاه ها برخلاف فروشگاه های فیزیکی نیازی به مکان جهت فروش ندارند.

در واقع فروشگاه های اینترنتی به صورت مجازی و از طریق اینترنت محصولات خود را جهت فروش به نمایش می گذارند، لذا نیازی به یک مکان فروشگاهی ندارند. این دسته از افراد صاحب کسب و کار، می توانند بدون اینکه نیازی به مکان برای فروشگاه و نیروی کار جهت فروش محصولات داشته باشند، با کمترین هرینه به فروش محصولات خود در دنیای دیجیتال بپردازند.

فروشگاه اینترنتی

داشتن یک فروشگاه مجازی در کنار فروشگاه فیزیکی

یکی از مزایای تجارت در دنیای اینترنت و داشتن فرشگاه اینترنتی، این است که افراد علاوه بر فروشگاه فیزیکی که دارند صاحب یک فروشگاه مجازی نیز در دنیای دیجیتال می شوند. در واقع می توان گفت که افراد صاحب دو فروشگاه بوده و از دو مکان متفاوت به فروش محصولات خود می پردازند. سرعت و کاربرد روزافزون اینترنت در زندگی اجتماعی، باعث می شود که افراد بخش زیادی از خرید های خود را از طریق اینترنت انجام می دهند. وابستگی زیاد افراد به اینترنت و خرید اینترنتی، نشان از ضرورت داشتن فروشگاه های اینترنتی می باشد.

صاحبان کسب و کار می توانند با داشتن یک فروشگاه اینترنتی، آن دسته از مشتریانی که از طریق جستجو در وب سایت های مختلف، به دنبال کالاهای مورد نیاز خود هستند، به فروشگاه خود دعوت کنند و محصولات خود را به آنان بفروشند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: ۱۰ دلیل قوی برای استفاده از فروشگاه ساز مجنتو

به این نوشته امتیاز دهید!
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید