آموزش فعال کردن لاگ عمکردها در مجنتو ۲

در امنیت مجنتو, مجنتو ۲ 22 اکتبر 2019

به طور پیش فرض مجنتو (Magento) پیام های مربوط به خطاها و exceptions را ثبت نمی کند. بنابراین اگر اتفاق بدی  یا خطای در وب سایت شما رخ دهد، شما حتی متوجه آن نخواهید شد. خوشبختانه، مجنتو (Magento) دارای تنظیمات قدرتمندی (فعال کردن لاگ عمکردها در مجنتو ۲) است که در صورت نیاز به اشکال زدایی توسط مجنتو می توانید آن را فعال کنید و از این ویژگی به نحو احسن استفاده کنید.

مراحل آموزش فعال سازی لاگ عملکرد در ادمین

بارها پیش آمده است که ما شاهد بعضی خرابکاری در وبسایت بوده ایم و کسی مسئولیت این خرابکاری ها را به عهده نمی گیرد. این بار مجنتو به کمک شما خواهد امد تا هرگونه اتفاق در ادمین پنل ثبت و قابل ردگیری باشد. در فعال کردن لاگ عمکردها در مجنتو ۲ نگاهی خواهیم انداخت به یکی از مهمترین بخش های امنیتی مجنتو ۲. ثبت لاگ برای عمکرد ادمین ها در ادمین پنل.

مرحله اول آموزش فعال سازی لاگ عملکرد در ادمین

برای شروع ابتدا وارد ادمین پنل شوید. و مانند تصویر زیر از منو روی ‍‍`Stores` کلیک کنید.

مرحله دوم آموزش فعال سازی لاگ عملکرد در ادمین

مانند تصویر بالا روی `Configuration` کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات مجنتو شوید.

مرحله سوم آموزش فعال سازی لاگ عملکرد در ادمین

با توجه به تصویر بالا از سمت چپ روی `Admin` و سپس از زیر مجموعه `Advanced` را انتخاب کنید.

فعال کردن لاگ در مجنتو

مرحله چهارم آموزش فعال سازی لاگ عملکرد در ادمین

`Admin Actions Logging` را انتخاب کنید تا لیستی از فعالیت هایی که قرار است لاگ آنها چاپ شود را مشاهده کنید. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید لیست از قسمت های مختلف که می توانید با انتخاب هر کدام از آنها، بخش لاگ برای این قسمت برای ادمین ها ثبت خواهد شد.

توجه : این بخش در نسخه  Community وجود ندارد. در صورت داشتن هر گونه مشکلی در فعال کردن لاگ در مجنتو می توانید پرسش های خود را در قسمت نظرات ثبت کنید. تیم ما در سریع ترین زمان ممکن جوابگوی سوالات شما خواهند بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید