چالاک سافت
منو موبایل

چالاک سافت

آموزش فعال کردن کپتچا در مجنتو

در این بخش از آموزش مجنتو ۲ به فعال کردن کپتچا در مجنتو می پردازیم، در این مقاله توضیحات کاملی در مورد کپتچاها و نحوه عملکرد آنها برای جلوگیری از اسپمرها و جلوگیری از حملات کشف پسورد داده شده است. در فعال کردن کپتچا در مجنتو سعی می کنیم کپتچا را برای مشتری های خود فعال کنیم تا امنیت اطلاعات آنها نیز افزایش یابد.

مشتری ها مهمترین بخش وبسایت ما هستند بدون آنها محصولات ما هیچ کاربردی ندارند. همچنین صیانت و حفظ اطلاعات مشتری ها از نظر قانونی به عهده فروشگاه می باشد و در صورت افشای اطلاعات مشتری میتواند به صورت قانونی پیگیری و درخواست خسارت کند. با چالاک سافت سافت باشید تا فعال کردن کپچای را به شما آموزش دهیم

مطالب مرتبط: مجنتو چیست؟ معرفی و ویژگی های فروشگاه ساز مجنتو

کپتچا چیست؟

ربات ها و اسپمر ها به صورت معمول بخش زیادی از ترافیک فروشگاه های مجنتو را تشکیل می دهند. بعضی از آن ها مانند ربات گوگل تنها دنبال ایندکس کردن اطلاعات فروشگاه هستند و برخی دنبال باگ های موجود روی وبسایت هستند و در صورت پیدا کردن یک باگ سعی در استفاده از آن را دارند.

در این میان بخش ادمین مجنتو و بخش ورود مشتری بخش های حساسی هستند که اکثرا مورد تهاجم قرار می گیرند در این شیوه یک ربات با ارسال مکرر اطلاعات تصادفی برای یوزنیم و پسورد سعی میکند پسورد و یوزر نیم را حدس بزند و در اکثر مواقع چون مشتری یا ادمین پسورد قابل حدسی انتخاب می کند ربات به راحتی می تواند وارد سایت شود.

به شما پیشنهاد می کنم که مقاله وارنیش (varinsh) شتاب دهنده برنامه های تحت وب را مشاهده کنید.

راه حل چیست ؟ در آموزش فعال کردن کپتچا در مجنتو شما را به یکی از بخش های امنیتی مجنتو به اسم کپتچا آشنا می کنیم. کپتچا با ایجاد یه سری عدد و حروف تصادفی و تبدیل آنها به تصویر جلوی ربات را به راحتی می گیرد.

مراحل آموزش فعال کردن کپتچا در مجنتو

مرحله اول : وارد کنترل پنل ادمین شوید. سپس از منو کناری پنل ادمین روی ‍‍گزینه `Stores` کلیک کنید و آنرا انتخاب کنید. همانند تصویر زیر می توانید عمل کنید.

 

مرحله دوم آموزش فعال کردن کپتچا در مجنتو: در صفحه ی باز شده روی گزینه `Configuration` کلید کنید تا وارد بخش تنظیمات شوید.

مرحله سوم : در صفحه جدید روی `customer` کلیک کنید و از منو باز شده روی `customer configuration’ کلیک کنید تا تنظیمات مورد نظر نمایش داده شوند.

 customer captcha

مرحله چهار : روی `captcha`  کلیک کنید تا گزینه ها باز شوند.

توضیحات کامل هر بخش

  • : فعال بودن کپتچا در فرانت اند
  • Font : فونت استفاده شده برای تولید کپتچا
  • Forms : فرم هایی که کپتچا در آنها نمایش داده می شود
  • : نحوه نمایش کپتچا، مثلا به صورت همیشگی یا بعد از چند بار لاگین ناموفق
  • : تعداد لاگین های ناموفق برای نمایش کپتچا
  • : زمان لازم برای منقضی شدن کپتچا . به صورت پیش فرض بعد از ۷ دقیقه در صورتی که از کپتچا استفاده نشد باید صفحه رفرش شود تا کپتچای جدید دوباره تولید شود.
  • Number of Symbols : این بخش یک رنج از اعداد را به صورت ۵−۸ دریافت می کند. با این کار کپتچای تولید شده بین ۵ تا ۸ کاراکتر خواهد بود.
  • : کاراکترهای استفاده شده برای کپتچا . شما می توانید فقط اعداد یا حروف یا هر کاراکتری که مد نظرتان است را وارد کنید تا برای تولید کپتچا استفاده شود.
  • : حساسیت به بزرگی و کوچکی کاراکترهای استفاده شده
مطالب مرتبط
ثبت سفارش در پنل ادمین مجنتو

ثبت سفارش در پنل ادمین مجنتو (magento 2)

خرید از فروشگاه های اینترنتی به این شیوه است که مشتریان کالاهای موردنیاز خود را در سایت فروشگاه سفارش می […]

5 دقیقه مطالعه مشاهده
سئو مجنتو چیست؟

سئو مجنتو چیست؟ بهترین ماژول های سئو مجنتو 2023

مجنتو یکی از فروشگاه ساز هایی است که برای راه اندازی سایت و فروشگاه های اینترنتی از آن استفاده می […]

11 دقیقه مطالعه مشاهده
مجنتو 2.4.5

مجنتو 2.4.5

نسخه منبع باز مجنتو 2.4.5 در تاریخ 9 آگوست 2023 منتشر شد. اکنون Magento 2.4.5 به صورت عمومی در دسترس […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *