چالاک سافت
منو موبایل

چالاک سافت

مقایسه مجنتو ۱ با مجنتو ۲ | انتقال مجنتو ۱ به مجنتو ۲

 در سپتامبر سال ۲۰۱۸، شرکت Magento اعلام کرد که فقط تا پایان ژوئن ۲۰۲۰ از Magento 1 پشتیبانی خواهد کرد و بعد از آن نسخه جدید مجنتو، یعنی Magento 2 را وارد بازار می کند. گرچه سال ۲۰۲۰ فرارسیده است، اما هنوز هم هزاران نفر از مدیران فروشگا های اینترنتی از مجنتو ۱ استفاده می کنند.

اگر شما  هم برای فروشگاه خود از مجنتو ۱ استفاده می کنید و هنوز هیچ استراتژی برای پایان آن ندارید، مقاله حاضر (مقایسه مجنتو ۱ با مجنتو ۲ | انتقال مجنتو ۱ به مجنتو ۲) می تواند در انتخاب استراتژی به شما کمک کند. این مقاله چالاک سافت از اخبار مجنتو، به مقایسه مجنتو ۱ و مجنتو ۲ می پردازد.

مطالب مرتبط: مجنتو چیست؟ معرفی و ویژگی های فروشگاه ساز مجنتو

آیا پایان مجنتو ۱ باید برای من مهم باشد؟

شما به عنوان مدیر یک فروشگاه اینترنتی باید به پایان مجنتو ۱ اهمیت بدهید. اما چرا؟

پایان مجنتو ۱ می تواند برای تجارت الکترونیکی شما عواقب جدی به دنبال داشته باشد. در بدترین حالت، ممکن است حساب تجاری شما به حالت تعلیق درآید و شما مجبور به پرداخت خسارت و مراحل قانونی شوید.

پس از ژوئن سال ۲۰۲۰ دیگر هیچ پچ امنیتی برای مجنتو ۱، وجود نخواهد داشت و مجنتو ۱ دیگر قادر به تامین امنیت فروشگاه اینترنتی شما نخواهد بود. در چنین شرایطی ممکن است فروشگاه شما در معرض حملات سایبری قرار گیرد. به گفته گارتنر، هزینه خسارت ناشی از حمله سایبری تا سال ۲۰۲۱ به ۶ تریلیون دلار می رسد. اگر صاحبان فروشگاه اینترنتی نتوانند اقدامات لازم را برای تأمین امنیت فروشگاه آنلاین خود انجام دهند، ممکن است میزان خسارات ناشی از حملات سایبری همچنان افزایش یابد.

مقایسه مجنتو ۱ با مجنتو ۲

نسخه جدید مجنتو (Magento 2) نسبت به مجنتو ۱ امکانات بیشتری دارد. مجنتو ۲ طوری طراحی شده است که قادر به تامین کلیه نیازهای فروشگاه اینترنتی شما بوده، این نسخه از نوآوری های اخیر تجارت الکترونیک مانند مدیریت بهتر، انعطاف پذیری بیشتر، عملکرد بهتر، کاهش بار سرور، بهبود UI / UX و امنیت بیشتر استفاده کرده است. علاوه بر این مجنتو ۲، با داشتن عملکرد عالی و امکانات امنیتی از مجنتو ۱ سریعتر است. مجنتو ۲ کلیه امکانات مجنتو ۱ را در سطح پیشرفته تری پشتیبانی می کند.

پایان مجنتو ۱:  راه حل شما چیست؟

برای اینکه شما بتوانید امنیت فروشگاه اینترنتی خود را فراهم سازید و فروشگاه تان را از حملات سایبری دور نگه دارید، ما به شما دو راه حل توصیه می کنیم:

یک راه حل توصیه شده این است که شما فروشگاه خود را از مجنتو ۱ به مجنتو ۲ ارتقا دهید. گرچه این کار ممکن است دشوار باشد، اما این یک راه حل ماندگار است. شما با انتقال مجنتو ۱ به مجنتو ۲ می توانید تمام نیازهای تجارت الکترونیک خود را فراهم سازید و فروشگاه تان را قوی تر کنید.

اما یک زمانی هست که شما به هر دلیلی نمی خواهید فروشگاه اینترنتی خود را از Magento 1 به Magento 2 ارتقا دهید، راحل دوم ما این است که شما در Magento 1 بمانید و اقدامات لازم را برای تامین امنیت فروشگاه اینترنتی خود انجام دهید.

در هر دو حالت گروه نرم افزاری چالاک سافت به عنوان یک توسعه دهنده مجنتو می تواند در هر دو مورد به شما کمک کند.

اقدامات چالاک سافت  برای انتقال مجنتو ۱ به مجنتو ۲ به ترتیب زیر است:

  1. انتقال مجنتو ۱ به مجنتو ۲
  2. تامین امنیت فروشگاه آنلاین برای کسانی که در مجنتو ۱ می مانند.

شما هر استراتژی که برای پایان مجنتو ۱ انتخاب کنید، حال چه فروشگاه اینترنتی خود را از Magento 1 به Magento 2 انتقال دهید، چه در مجنتو ۱ بمانید، چالاک سافت در این مسیر همراه شما خواهد بود.

چالاک سافت چه کمکی به انتقال مجنتو ۱ به مجنتو ۲ مي كند؟

همانطور که قبلاً در این مقاله اشاره شد، چالاک سافت به دو شیوه برای حل مسئله پایان مجنتو ۱ اقدام می کند. برای صاحبان فروشگاه های اینترنتی که می خواهند فروشگاه خود  را از مجنتو ۱ به مجنتو ۲ ارتقا دهند، چالاک سافت به شیوه زیر عمل می کند:

۱- دارا بودن تیم قویی از توسعه دهنده های مجنتو

چالاک سافت با دارا بودن تیم قویی از توسعه دهنده های مجنتو کل مراحل انتقال مجنتو ۱ به مجنتو ۲ را بدون از دست دادن داده انجام می دهد.

۲- ارائه یک محیط اختصاصی

چالاک سافت یک محیط اختصاصی ارائه می دهد که با استفاده از آن، توسعه دهندگان می توانند دیتابیس (کد‌های پایه که برای برنامه های کاربردی مجنتو ۱ نوشته شده اند) را که شامل محصولات و مشتریها و سفارش ها و… است، از Magento 1  به Magento 2 انتقال دهند. پس از آنکه توسعه دهندگان مراحل انتقال دیتابیس را با موفقیت انجام دادند، تغییرات می توانند به سرورهای اصلی انتقال یابد.

پیشنهاد می کنم مقاله مجنتو ۲٫۳٫۵ | همه چی درباره آخرین نسخه را بخوانید.

۳- درخواست ابزار انتقال

اگر شما تصمیم گرفته اید فروشگاه خود را از Magento 1 به Magento 2، انتقال دهید، چالاک سافت مجنتو ۱ را با تمام محصولات و دیتاها به مجنتو ۲، انتقال می دهد. چالاک سافت تمام مراحل انتقال را پشتیبانی خواهد کرد تا فروشگاه شما بدون هیچ مشکلی به مجنتو ۲ منتقل شود. فروشگاه شما با انتقال به مجنتو ۲ سرعت و کارایی خیلی بیشتری خواهد داشت.

سرویس هایی که چالاک سافت برای انتقال مجنتو ۱ به مجنتو ۲ انجام می دهد: 

  1. انتقال دیتابیس شامل انتقال محصولات و مشتریها و سفارش ها و … حتی انتقال اطلاعات ماژول ها
  2. تبدیل قالب مجنتو ۱ به مجنتو ۲
  3. انتقال تصاویر محصولات و فروشگاه
  4. تبدیل ماژول های مجنتو ۱ به مجنتو ۲

اگر تصمیم بگیرید که با مجنتو ۱ بمانید چه می کنید؟

بهترین راه حل برای کسانی که می خواهند در مجنتو ۱ بمانند، تأمین امنیت فروشگاه آنلاین است، چون احتمال دارد فروشگاه آنها در معرض حملات سایبری قرار گیرد. برای حل این مشکل چالاک سافت اقدامات زیر را انجام می دهد:

  • دسترسی به ارائه دهنده های برتر
  • تیم قوی از توسعه دهنده های مجنتو
  • بهینه سازی سرور مجنتو

پیشنهاد می کنم مقاله دانلود مجنتو را همین الان مشاهده کنید.

سخن نهایی

با پایان پشتیبانی های مجنتو ۱، فروشگاه شما در معرض حملات سایبری قرار می گیرد. به منظور تامین امنیت تجارت الکترونیکی خود، فروشگاه تان را به مجنتو ۲ ارتقاء دهید. با ارتقاء به مجنتو ۲ شما یک فروشگاه کاملا شبیه فروشگاه قبلی خواهید داشت با این تفاوت که فروشگاه شما از سرعت و کارایی خیلی بیشتری برخوردار می شود.

اگر هم می خواهید در مجنتو ۱ بمانید، چالاک سافت اقدامات لازم را برای امنیت فروشگاه شما انجام می دهد. انتخاب با شماست. مسیری را که برای شما مناسب است انتخاب کنید و تجارت الکترونیکی خود را ادامه دهید.

مطالب مرتبط
مجنتو 2.4.5

مجنتو 2.4.5

نسخه منبع باز مجنتو 2.4.5 در تاریخ 9 آگوست 2023 منتشر شد. اکنون Magento 2.4.5 به صورت عمومی در دسترس […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
دانلود مجنتو

دانلود مجنتو

نسخه های زیادی از فروشگاه ساز مجنتو (Magento) در دسترس است، به همین دلیل پیدا کردن نسخه مورد نظر اغلب […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
مجنتو چیست؟

مجنتو چیست؟ معرفی و ویژگی های فروشگاه ساز مجنتو

  در ۳۱ آگوست ۲۰۰۷، اولین نسخه عمومی مجنتو معرفی شد. خیلی سریع جامعه سورس فورج آن را “بهترین محصول […]

13 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *