چالاک سافت
منو موبایل

چالاک سافت

راهنمای بهینه سازی عملکرد بجیستو

بهینه سازی عملکرد بجیستو، معیاری است که نشان می دهد بارگذاری و نمایش صفحات وب سایت شما و عناصر آنها چقدر خوب است. کتابخانه ها، بسته ها و معماری بجیستو به راحتی وب سایت های خیره کننده ای را با استفاده از کدهای مدون و ساختاریافته می سازند.

بنابراین، کارایی و بهینه سازی عملکرد بجیستو، میزان موفقیت وب سایت را می سنجد. از این نظر، اطمینان از عملکرد بالای برنامه وب Bagisto بسیار مهم است. هیچ چیز در این دنیا به اندازه کافی کامل نیست! از این رو، برای افزایش عملکرد، بجیستو نیز نیاز به بهینه سازی دارد.

مقالات مرتبط: بجیستو چیست؟

بجیستو چگونه Bar را برای بهینه‌سازی عملکرد فوق‌العاده افزایش می‌دهد.

در ادامه به برخی از اقداماتی که سرعت و عملکرد وب سایت را بهبود می بخشد و آن را از همیشه ایمن تر می کند، اشاره می کنیم. بنابراین فقط با دنبال کردن این مراحل ساده شروع به بهینه سازی کنید:

به طور مرتب تجارت الکترونیک بجیستو خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید

به‌روزرسانی‌ها معمولاً می‌توانند رفع اشکال، بهبود عملکرد و مجموعه جدیدی از ویژگی‌های خارج از جعبه را ارائه دهند. هرچه قابلیت های بیشتری از Bagisto دریافت کنید، افزونه های کمتری برای نصب در آینده نیاز خواهید داشت. بنابراین، همیشه به یاد داشته باشید که آخرین نسخه بجیستو را اجرا کنید.

سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای بجیستو

 • سیستم عامل، اوبونتو 16.04 LTS یا بالاتر 
 • ویندوز 7 یا بالاتر (WAMP / XAMPP)
 • سرور آپاچی 2 یا NGINX
 • رم 2 گیگابایت یا بالاتر
 • حداقل سی پی یو 2 هسته ای (CPU)
 • PHP 7.2 یا بالاتر
 • پردازنده با چرخه ساعت 1 گیگاهرتز یا بالاتر
 • Mysql 5.7.23 یا بالاتر
 • برای کاربران MariaDB 10.2.7 یا بالاتر
 • Node 8.11.3 LTS یا بالاتر
 • Composer 1.6.5 یا بالاتر

این پیکربندی برای نصب بهینه پلتفرم بجیستو توصیه می شود.

مطالب مرتبط: مقایسه بجیستو با مجنتو

بهینه سازی تصویر به منطور بهینه سازی عملکرد بجیستو

سایت‌های ای کامرس معمولاً با تصاویر و ویدیوها بارگذاری می‌شوند، بنابراین بهینه‌سازی تصویر برای سرعت بخشیدن به فرانت اند فروشگاه شما ضروری است. قبل از آپلود تصاویر در وب سایت خود، می توانید از PhotoShop یا هر ابزار دیگری برای فشرده سازی استفاده کنید.

کوچک سازی فایل ها JSS)، CSS، HTML، تصاویر و غیره) برای بهینه سازی بجیستو

 

کامپایل کردن همه ویژگی ها در یک مکان ممکن است در نهایت به حجم فایل عظیمی ختم شود. در نتیجه، این عمل به برنامه‌های بجیستو اجازه نمی‌دهد از کامپایل پیشنهادی استفاده کنند. بنابراین برای حل این مشکل، می‌توانیم از Laravel Mix برای کوچک‌سازی داده هایی مانند JSS، CSS، HTML، تصاویر و بسیاری موارد دیگر استفاده کنیم.

اینها همه وظایف Laravel Mix هستند و اطمینان حاصل می کند که با کوچک کردن آنها، داده ها آماده تولید هستند. پس از کوچک‌سازی، داده ها از نظر اندازه کوچک‌تر می‌شوند و در نتیجه بازیابی سریع‌تر انجام می‌شود که باعث بهبود عملکرد برنامه Bagisto می شود.

بهینه سازی عملکرد بجیستو
بهینه سازی عملکرد بجیستو

پیاده سازی CDN برای ارائه فایل های استاتیک

بارگیری فایل های داده ها ثابت از سرور CDN (شبکه تحویل محتوا) عملکرد بجیستو را افزایش می دهد. هر زمان که شخصی از یک سایت بازدید می کند، اطلاعات از نزدیکترین منطقه CDN ارائه می شود، که این عمل اساساً صفحه وب را سریعتر بارگذاری می کند و عملکرد بالایی را ارائه می دهد.

این بدان معناست که شما باید منابع استاتیک را در یک برنامه خاص مشخص کنید (JS، CSS، HTML، تصاویر، ضبط‌ها، و زنده بودن، و غیره). همانطور که اکنون، بجیستو از CDN cloudflare پشتیبانی می کند.

Lazy Loading

بجیستو از Eloquent ORM استفاده می کند که به راحتی تمام مدل های شی شما را به جداول پایگاه داده نگاشت می کند. یک نقطه ضعف در آن وجود دارد، این است که راه حل هنوز هم lazy loading است در حالی که Eloquent به تعاملات در پایگاه داده می پردازد. Eloquent هرگز داده ها را پس نمی گیرد مگر اینکه در جای دیگری از کد ارجاع داده شوند.

در حالی که داشتن پرس و جوهای اضافی ممکن است بی ضرر به نظر برسد، اما پرس و جوها، داده ها را افزایش می دهند و داده های اضافی عملکرد را کاهش می دهند. پرس‌و‌جوها را به‌جای « lazy loading» تنظیم کنید، به‌طوری‌که هر مدل شی مرتبط بتواند پس از فراخوانی درخواست بازیابی شود.

ارائه تصاویر مقیاس شده برای بهینه سازی عملکرد بجیستو

ارائه تصاویر با اندازه مناسب می تواند چندین بایت داده را ذخیره کند و عملکرد وب سایت شما را به خصوص در دستگاه های کم مصرف (مانند تلفن همراه) افزایش دهد.

ارتقا به آخرین نسخه PHP

بجیستو توسط موتوری به نام مفسر PHP کار می کند. PHP7 آخرین نسخه امروزه است که سریعتر از نسخه قبلی PHP 5 اجرا می شود. اگر از آخرین نسخه PHP استفاده نمی کنید، آن را ارتقا دهید تا کارآرایی فروشگاه آنلاین خود را افزایش دهید.

فشرده سازی آپاچی (Gzip And Deflate)

آپاچی در واقع دو گزینه فشرده سازی دارد: گزینه mod_deflate برای راه اندازی آسان تر است و استاندارد می باشد. اما گزینه mod_gzip قدرتمندتر به نظر می رسد. شما می توانید محتوا را از قبل فشرده کنید. Deflate سریع است و کار کردن با آن آسان است، بنابراین ما از آن استفاده می کنیم. شما اگردوست دارید می توانید از mod_gzip استفاده کنید.

در هر صورت، آپاچی بررسی می‌کند که آیا مرورگر هدر «Accept-encoding» را ارسال کرده و نسخه فشرده یا معمولی فایل را برمی‌گرداند. با این حال، برخی از مرورگرهای قدیمی ممکن است مشکل داشته باشند (توضیحات بیشتر در ادامه آمده است) و دستورالعمل های خاصی وجود دارد که می توانید برای اصلاح آن اضافه کنید. با فعال کردن یکی از این گزینه ها، بهینه سازی عملکرد وب سایت به سادگی قابل استفاده است و می تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند.

برای بهینه سازی بجیستو از حافظه پنهان مرورگر استفاده کنید

به طور کلی مشخص کردن مدت زمانی که مرورگرهای وب باید تصاویر، CSS و JS را به صورت محلی ذخیره کنند به این معنی است که می توانید از کش مرورگر خود استفاده کنید. بنابراین مرورگر کاربر هنگام پیمایش در صفحات شما داده های کمتری را دانلود می کند که این موضوع سرعت بارگذاری وب سایت شما را بهبود می بخشد. می‌توانید با افزودن یک قطعه کوچک به فایل htaccess کش کردن مرورگر اهرمی را برای سرورهای آپاچی پیاده‌سازی کنید.

بهینه سازی عملکرد بجیستو
بهینه سازی عملکرد بجیستو

با استفاده از Config و Routes Caching، دستور Artisan Code را تقویت کنید

دستور Artisan code در لاراول به شما این امکان را می دهد که بیشتر کارهای برنامه نویسی تکراری و خسته کننده را انجام دهید که اکثر توسعه دهندگان برنامه های کاربردی وب از انجام دستی آنها اجتناب می کنند.
می توانید Config را با دستور ذکر شده کش کنید:

php artisan config:cache

کاربرد اصلی این دستور این است که تغییراتی که انجام می دهید هیچ تاثیری نخواهد داشت. از دستور زیر برای پاک کردن کش Config استفاده کنید:

php artisan config:clear

کش مسیرها، به ویژه برای برنامه هایی با مسیرها و پیکربندی های زیاد، یکی از ویژگی های ضروری بهینه سازی است. حافظه پنهان مسیرها یک آرایه ساده است و به دلیل بارگذاری سریعتر آرایه، به سرعت بخشیدن به عملکرد لاراول کمک می کند. برای انجام این کار، دستور زیر را اجرا کنید:

php artisan route:cache

به یاد داشته باشید که هر زمان که فایل های پیکربندی به روز می شوند یا مسیرها تغییر می کنند، دستور را اجرا کنید. در غیر این صورت، تغییرات قدیمی از لاراول و حافظه پنهان بارگذاری می شوند. از دستور زیر برای پاک کردن کش استفاده کنید:

php artisan route:clear 

 

جزئیات خطا

میزان جزئیات خطا که برنامه شما از طریق مرورگر نشان می دهد توسط گزینه پیکربندی app.debug در فایل پیکربندی config/app.php کنترل می شود. به‌طور پیش‌فرض، این گزینه پیکربندی برای احترام به متغیر محیطی APP_DEBUG تنظیم شده است که در فایل env شما ذخیره می‌شود.
برای توسعه محلی، باید متغیر محیطی APP_DEBUG را روی true تنظیم کنید. در محیط تولید شما، این مقدار باید همیشه نادرست باشد.

بهینه سازی پایگاه داده برای بهینه سازی عملکرد بجیستو

آخرین مورد بهینه سازی پایگاه داده است. همیشه محتوایی وجود دارد که نیاز به بهینه سازی دارد، خواه تمیز کردن جداول قدیمی استفاده نشده باشد یا صفحات ایندکس شده اضافی برای ورود سریع تر.

نتیجه

یک کاربر معمولی انتظار دارد صفحات وب را در چند ثانیه بارگیری کند. اگر نتوانید این شرایط را فراهم کنید، تعداد زیادی از ترافیک وب سایت و در نتیجه سود خود را از دست خواهید داد. با اجرای تمام نکات ذکر شده، می توانید عملکرد بجیستو را بهینه کنید که سرعت، امنیت و قابلیت اطمینان بیشتری را برای کسب و کار فراهم می کند.

در این مقاله به تمامی مواردی که به بهینه سازی عملکرد بجیستو کمک می کند اشاره شد. امیدواریم برایتان سودمند واقع شده باشد. در صورت وجود هر گونه ابهام یا سوال با ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط
ای کامرس چیست؟

ای کامرس چیست؟

در پاسخ به این سوال که ای کامرس چیست؟ باید بگوییم که منظور از ایکامرس در معنای صحیح، همان تجارت […]

14 دقیقه مطالعه مشاهده
طراحی فروشگاه اینترنتی در تبریز

طراحی فروشگاه اینترنتی در تبریز

برای برای طراحی فروشگاه اینترنتی در تبریز به کجا مراجعه کنم؟ می خواهم سایت فروشگاهی داشته باشم و نمی دانم […]

8 دقیقه مطالعه مشاهده
10 نکته کلیدی در طراحی وب‌ سایت

۱۰ نکته کلیدی در طراحی وب‌ سایت

در عصر کنونی که مشخصه بارز آن ورود تجارت به دنیای الکترونیک است، صاحبان مشاغل باید کسب و‌کار خود را […]

8 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *